wtorek, 26 października 2021

Wiadomości

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w Rajgrodzie

Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w Rajgrodzie

12 października 2021 r. na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego "Energetyk" w Rajgrodzie zorganizowane zostały ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze, których inicjatorem była Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. 


Celem wydarzenia było doskonalenie technik ratowniczych i umiejętności współdziałania między jednostkami odpowiedzialnymi za stan bezpieczeństwa w czasie bezpośredniego zagrożenia. Ćwiczenia poprowadzone były w dwóch etapach. W pierwszym scenariusz przewidywał akcję ratowniczo-gaśniczą na wodzie, w której poza strażakami, strażakami-nurkami, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz ratownikami medycznymi, trzeba było ruszyć z pomocą czterem poszkodowanym oraz ugasić pożar na łódce znajdującej się na środku jeziora. Było to ratownictwo podstawowe jak i wyspecjalizowane, w którym pomocy udzielono nie tylko na powierzchni wody, ale także pod wodą.
Druga część przewidywała natomiast akcję ratowniczo-gaśniczą, w której strażacy mieli ugasić symulowany pożar i dotrzeć do osób uwięzionych na balkonach i dachu obiektu hotelowego, a następnie ewakuować te osoby w bezpieczne miejsce. 


Ćwiczenia zakończono podsumowaniem, podczas którego przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie pokrótce przedstawili jakie elementy ćwiczeń wypadły bardzo dobrze oraz zwrócili uwagę na te, wymagające dopracowania. Podziękowano wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz zachęcono do udziału w innych tego typu działaniach. 
W wydarzeniu udział wziął Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, który podziękował za dobrze przygotowaną akcję, współpracę między jednostkami oraz życzył, aby podobne sceny miały miejsce tylko w czasie ćwiczeń. Starosta podziękował także uczniom Zespołu Szkół nr 2 im. 9. PSK w Grajewie, którzy brali udział w działaniach jako pozoranci poszkodowanych.

 

wtorek, 26 października 2021

Akcja "Jesienią sadzimy drzewa" (30.10)

wtorek, 26 października 2021

Wypadek śmiertelny na DK8

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.