wtorek, 26 października 2021

Szczuczyn

SamoRządowe Przygody z Nauką

SamoRządowe Przygody z Nauką

19 września br. w Parku przy placu 1000-lecia w Szczuczynie odbył się festyn „SamoRządowe Przygody z Nauką”, którego celem była popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej, promocja nauki polskiej, szkół wyższych województwa podlaskiego oraz popularyzacja wiedzy na temat polskich naukowców, ich innowacji, odkryć i dokonań.


- Na uczestników wydarzenia czekały stoiska naukowe przygotowane przez Wyższą Szkołę Agrobiznesu w Łomży, gdzie odbywały się pokazy programowania z robotem Photon, tematyka związana z bezzałogowymi statkami powietrznymi, warsztat nt. jak wykorzystywać zioła zamiast cukru, a także była możliwość spróbowania różnych gatunków miodów. W festynie wzięli udział również: żołnierze 13 Batalionu Lekkiej Piechoty w Łomży, którzy zaprezentowali sprzęt wojskowy; stoisko Nadleśnictwa Rajgród, gdzie można było usłyszeć odgłosy ptaków, czy rozwiązać zagadki związane ze śladami zwierząt; stoisko informacyjno - promocyjne Gaz- System S.A. wraz z animacjami i konkursami dla dzieci. Na zaproszenie odpowiedział również oddział żołnierzy USA stacjonujący w Polsce w ramach Kontyngentu NATO. Na fanów motoryzacji czekały "szybkie auta" przygotowane przez Zespół Szkół w Szczuczynie. Jak zawsze można było liczyć na wsparcie Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie. N
a stanowisku dotyczącym szczepień przeciwko Covid-19 dostępne były materiały informacyjne. Można było zrobić zdjęcie z maskotką - Gwiazdeczką - wymieniają atrakcje pracownicy Urzędu Miasta w Szczuczynie.


Na scenie wystąpiła grupa seniorów "Żyjmy zdrowo i wesoło", dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej, zespół "Kłosek” z Zespołu Szkół w Niećkowie oraz grupa z Grajewa z pokazem karate. W pikniku wzięli również udział przedstawiciele Łomżyńskiego Forum Samorządowego i Lokalnej Grupy Działania "Biebrzański Dar Natury". 
Podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć też dmuchanych zjeżdżalni, animacji dla dzieci, malowania twarzy, robienia warkoczyków itp. Wszystkim uczestnikom został zapewniony także poczęstunek - grochówka, grill, wata cukrowa, popcorn oraz napoje. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Łomżyńskie Forum Samorządowe we współpracy z Wyższą Szkołą Agrobiznesu w Łomży i Urzędem Miejskim w Szczuczynie. Festyn finansowało Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki".

 

poniedziałek, 25 października 2021

Akcja krwiodawstwa w Zespole Szkół w Niećkowie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.