sobota, 4 grudnia 2021

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 966 wyświetleń

"Przy kawie i muzyce" - 23.10.2021

W sobotę 23 października w murach Grajewskiej Izby Historycznej odbył się kolejny koncert w ramach cyklu „Przy kawie i muzyce”.

Tym razem licznie zgromadzeni miłośnicy dobrej muzyki z filiżanką aromatycznej kawy w ręku mieli okazję przenieść się w świat tang polskich i argentyńskich. Wszystko to dzięki niezwykle utalentowanej sopranistce Magdalenie Ziębie-Lewandowskiej, która przy akompaniamencie trio smyczkowego w składzie Jan Lewandowski – wiolonczela, Michał Świadkowski – skrzypce oraz Justyna Świadkowska – skrzypce wykonała szereg utworów, które złożyły się na recital pt. „Los Mejores Tangos”. W zaprezentowanym przebojowo repertuarze znalazły się następujące utwory:

 

Mały biały domek - Zygmunt Lewandowski
To ostatnia niedziela - Jerzy Petersburski
Tango milonga - Jerzy Petersburski
Tango Notturno - Hans-Otto Borgman
Graj skrzypku graj - Władysław Lidauer
Por una cabeza - Carlos Gardel
El Choclo - Angel Villoldo
La Cumparsita - Gerardo Matos Rodriguez
Oblivion - Astor Piazzolla
Yo soy Maria - Astor Piazzolla
Libertango - Astor Piazzolla


Wykonane z pasją i zaangażowaniem wywarły na słuchaczach ogromne wrażenie, czego dowodem był gromkie oklaski po każdym z nich. Tradycyjnie nie mogło też zabraknąć bisu, który zwieńczył ten wyjątkowy wieczór.

 


dr Tomasz Dudziński - dyrektor

piątek, 3 grudnia 2021

Koncert ZPiT "Grajewianie" (3.12)

Komentarze (1)

Moze by tak zaprosic kabaret EKLER ktory prowadzi pani z Grajewa specjalistka od kabaretow to by byla frajda. Popierajmy rodowitych grajewiakow uzdolnionych artystycznie

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.