sobota, 4 grudnia 2021

Sport

Powstaje Mazurska Pętla Rowerowa

Mazurska Pętla Rowerowa to jedyna w swoim rodzaju, urokliwa trasa rowerowa, prowadząca wokół Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.


To 300 km szlaku wraz z infrastrukturą wspierającą rowerzystów: wiaty, zadaszenia, sanitariaty oraz tereny przystosowane do wypoczynku. Dodatkową atrakcją będzie 9 wież widokowych, z których widok na panoramę Mazur zapiera dech w piersiach.
Na trasie znajdziemy informacje o lokalnych atrakcjach turystycznych, ciekawych wydarzeniach oraz miejscach cennych przyrodniczo. Na północy Mazurska Pętla Rowerowa łączy się ze Wschodnim Szlakiem Green Velo (najdłuższą tego rodzaju trasą w Polsce).


Realizacja Mazurskiej Pętli Rowerowej potrwa do 2023 roku. Obecnie prowadzone są roboty budowlane związane w powstającymi na trasie wieżami widokowymi i miejscami obsługi rowerzystów. 
Całkowity koszt projektu Mazurskiej Pętli Rowerowej wynosi ponad 61 mln zł, z czego przyznane dofinansowanie w ramach RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 to kwota nieco ponad 42 mln zł. 


Przebieg Mazurskiej Pętli Rowerowej można prześledzić na mapie... i powoli zacząć planować rowerowe wyprawy!

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.