czwartek, 20 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

Modlitewne spotkanie w intencji zmarłych nauczycieli

Od kilkunastu lat w Grajewie odbywa się Msza święta za zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty i osób związanych z lokalną edukacją. Tę dobrą tradycję podtrzymuje tutejsza parafia pw. św. Ojca Pio i Szkoła Podstawowa nr 4 im. H. Sienkiewicza. W nabożeństwie biorą udział nauczyciele, przedstawiciele związków zawodowych, władz samorządowych, młodzież, rodziny i znajomi. Spotykają się Oni w listopadzie, aby w modlitwie polecać zmarłych, z którymi współpracowali.


Tegoroczne modlitewne spotkanie odbyło się 26 listopada. Ze względu na trwającą pandemię uroczystość miała nieco skromniejszy charakter. Organizatorzy zrezygnowali z udziału pocztów sztandarowych oraz odczytywania przez przedstawicieli poszczególnych jednostek list zmarłych. 

 "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą …" - słowa z wiersza ks. Jana Twardowskiego we wzruszającej interpretacji Grzegorza Curyło, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Grajewo, rozpoczęły nabożeństwo. 


Po wysłuchaniu okolicznościowej homilii, wygłoszonej przez ks. Dariusza Goska, proboszcza parafii, przywołano tylko nazwiska osób związanych z lokalną edukacją, którzy odeszli w okresie od ostatniej Mszy św. (15.11.2019 r.). Następnie zapalono znicz symbolizujący pamięć o zmarłych.


Na zakończenie Halina Muryjas-Rząsa, Przewodnicząca Rady Miasta, podziękowała ks. proboszczowi za sprawowaną liturgię, przekazane rozważania i refleksje służące pogłębianiu wiary oraz wszystkim obecnym za uczestnictwo w nabożeństwie. 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.