sobota, 4 grudnia 2021

Wiadomości

Kronika 997 - Ełk

KPP Ełk: Wybił szybę na stacji paliw. Zaraz potem został zatrzymany przez patrol interwencyjny

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Ełku, który w nocy z soboty na  niedzielę  zniszczył szybę na stacji paliw. Starty zostały oszacowany na kwotę nie mniejszą niż 2.000 zł. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyby na jednej ze stacji paliw w Ełku.  Policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Chwilę później patrol, na pobliskim osiedlu napotkał grupę młodych mężczyzn, w której był 18-latek odpowiadający podanemu przez pokrzywdzonego rysopisowi sprawcy. Nastolatek, jak również jego koledzy twierdzili, że nie mają z tym zniszczeniem nic wspólnego.
Niemniej jednak policjanci ustalili, że to zatrzymany 18-latek kilkukrotnie kopnął w szybę przesuwnych drzwi prowadzących do budynku stacji paliw  i doprowadził do jej zniszczenia. Straty zostały wycenione na kwotę nie mniejszą niż 2.000 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

KPP Ełk: Pijani na drogach powiatu
W  miniony weekend ełccy policjanci zatrzymali aż 8 kierujących będących pod wpływem alkoholu.  Wśród niż było 4 kierujących samochodami osobowymi, 3 rowerzystów i 1 kierowca ciągnika rolniczego. Nie obyło się bez zdarzeń z ich udziałem.

Aż 8 kierujących będących pod wpływem alkoholu zatrzymali ełccy policjanci w miniony weekend. Wśród niż było 4 kierujących samochodami osobowymi, 3 rowerzystów i 1 kierowca ciągnika rolniczego. Nie obyło się bez zdarzeń z ich udziałem.


W piątek wieczorem oficer dyżurny został poinformowany, o tym że kierujący pojazdem BMW uderzył w zaparkowany pojazd marki Toyota, po czym natychmiast odjechał. Policjanci natychmiast pojechali we wskazany miejsce i chwilę później zatrzymali kierującego BMW, który wjechał w ślepą uliczkę i tyłem próbował z niej wyjechać. Po wylegitymowaniu okazało się, że autem kierował 16 -letni chłopiec, który był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Jak się okazało, w aucie było jeszcze pięć młodych osób w wieku od 16 do 21 lat.
Nastolatek oświadczył, że samochód, którym jechał jest własnością jego brata, który obecnie przebywa za granicą, a alkohol wziął sobie z domu. Teraz 16-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Wjechaniem do rowu natomiast zakończyła się jazda 73-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna na terenie gminy Stare Juchy kierował samochodem marki Toyota Corolla mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Na szczęście jemu, jak i jego pasażerowi, który również był pijany nic się nie stało.
Niechlubnym rekordzistą był natomiast 39-letni mieszkaniec gminy Ełk, który jechał ciągnikiem rolniczym mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Przypominamy! Za kierowanie pojazdami mechanicznym z stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, utrata prawa jazdy ma okres nie krótszy niż 3 lata oraz kara finansowa minimum 5.000 złotych.

Ponadto policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych rowerzystów. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł.


nadkom. Agata Jonik
...

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.