czwartek, 20 stycznia 2022

Kultura i rozrywka

Kreatywny listopad w Szkole Podstawowej nr 2

Muzyka i ruch odgrywają w życiu dziecka dużą rolę, gdyż od najwcześniejszych lat odczuwa ono potrzebę ruchu, zabawy i kontaktu ze sztuką. Podczas kolejnej "kreatywnej soboty przedszkolaka" dzieci uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych, przy akompaniamencie muzyki granej na żywo.


W przygotowanych pióropuszach wcieliły się w rolę małych Indian. Podobne zabawy korzystnie wpływają na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, poprawiając postawę ciała i koordynację ruchów. 


Następnie dzieci wykonały urocze lampiony z popularnych materiałów, z myślą o nadchodzących świętach. Do ich wykonania potrzebne były jedynie niewielkie słoiki, naklejki w kształcie gwiazdek, śnieżynek, gałązek, a także sznurek i wstążki, dzięki którym lampki były niepowtarzalne. Każde dziecko starało się wymyślić coś innego, z pozoru praca była prosta do wykonania, ale wymagała sporej precyzji i koncentracji. Zajęcia sprawiły wszystkim dużo satysfakcji i radości, a końcowy efekt był naprawdę wyjątkowy!


W przerwie dzieci spożytkowały swoją energię podczas swobodnej zabawy na "kulkach". Na zakończenie dnia wspólnie grały też na bum bum rurkach.  

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.