czwartek, 20 stycznia 2022

Wiadomości

  • 9 komentarzy
  • 5669 wyświetleń

Krajówkami w Grajewie przejeżdżają tysiące pojazdów na dobę!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zbadała natężenie ruchu na drogach krajowych, w tym na odcinkach DK nr 61 i DK nr 65 przebiegających przez Grajewo. Badania prowadzone były w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu 2020 - 2021.


Pomiary na drogach krajowych były w całości zrealizowane z wykorzystaniem metod wideorejestracji oraz liczników automatycznych. Całkowicie wyeliminowano udział obserwatorów rejestrujących pojazdy ręcznie w punktach pomiarowych. Oddzielnie liczone były poszczególne kategorie pojazdów.


W ciągu doby (średnie dobowe natężenie ruchu) DK 61 przejeżdża na odcinkach:


od ul. Braci Świackich (wylot na Łomżę) do ul. Wojska Polskiego

42 motocykle, 6 134 samochodów osobowych, 1 162 samochodów dostawczych, 265 samochodów ciężarowych bez przyczepy, 2 397 samochodów ciężarowych z przyczepą, 33 autobusów, 16 ciągników rolniczych, 6 rowerów - ogółem 10 049 pojazdów na dobę.

od ul. Wojska Polskiego do granicy miasta (wylot na Augustów);

65 motocykli, 6  442 samochodów osobowych, 991 samochodów dostawczych, 228 samochodów ciężarowych bez przyczepy, 2 039 samochodów ciężarowych z przyczepą, 19 autobusów, 13 ciągników rolniczych, 11 rowerów - ogółem 9 797 pojazdów na dobę.

 

W ciągu doby (średnie dobowe natężenie ruchu) DK 65 przejeżdża na odcinkach:

od granicy miasta (wylot na Ełk) do ul. Piłsudskiego;

96 motocykli, 10 264 samochodów osobowych, 989 samochodów dostawczych, 270 samochodów ciężarowych bez przyczepy, 799 samochodów ciężarowych z przyczepą, 26 autobusów, 15 ciągników rolniczych, 20 rowerów - ogółem 12 459 pojazdów na dobę.

od ul. Piłsudskiego do granicy miasta (wylot na Białystok);

124 motocykli, 14 331 samochodów osobowych, 1 140 samochodów dostawczych, 227 samochodów ciężarowych bez przyczepy, 617 samochodów ciężarowych z przyczepą, 29 autobusów, 17 ciągników rolniczych, 29 rowerów - ogółem 16 485 pojazdów na dobę.

 

- Odnotowany 13-procentowy spadek pojazdów na drodze krajowej numer 61, pomiędzy granicą z województwem mazowieckim a Łomżą i dalej, z Łomży do Stawisk, Szczuczyna, Grajewa, to efekt prowadzonych prac, utrudnień i korków. Kierowcy szukali tras, które omijałyby Łomżę i drogę krajową nr 61- podaje Rafał Malinowski, Główny Specjalista ds. Komunikacji Społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Białymstoku.


Generalny Pomiar Ruchu jest w Polsce podstawowym źródłem informacji o ruchu drogowym. Pozyskiwane na tej podstawie dane są niezbędne administracji drogowej dla realizacji zadań związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i planowaniem rozwoju sieci drogowej, a także do analiz środowiskowych i ekonomicznych. Wyniki pomiarów wykorzystują m.in.: Policja, samorządy, GITD, GUS, uczelnie, jednostki naukowe itp.

 

 

zobacz:
- Korki w mieście (2011 r.)

 

środa, 19 stycznia 2022

Ambulans za ponad 1 mln złotych

Komentarze (9)

No a tak jakieś konkrety, czy to dużo czy mało, co z tego wynika, czy możemy liczyć na jakąś obwodnicę? ;) Bo na razie to wiadomo wszystkim, że ruch pojazdów przez miasto jest ogromny, to wszystko się miele, dużo informacji, mało działania, nic nie wiadomo co dalej.

Przede wszystkim jest w tych wyliczeniach błąd: trasą 65 na wylot do Białegostoku jest 16 514 pojazdów.

Coś mi nie gra. W nocy samochodów jeździ mniej, a to wychodzi, że w dzień co np. 6 sekund przejeżdża samochód. To oznaczać może tylko, że na światłach będzie natychmiast korek i blokada. Hm?

Tak mnie zastanawia.. w jakim celu i czemu ma służyć ta statystyka ? Tylko tyle aby pokazać w jakim zgiełku ruchu pojazdów żyjemy i musimy sobie z tym radzić ? Czy może GDDKiA ma coś nam do zaoferowania i coś planuje ? Bo nie rozumiem....

Jeżeli po DK61 przejeżdża ok 10tys,
a po DK65 przejeżdża 12tyś, czy to nie oznacza 22 tyś dziennie? Ale co ja tam się znam na dodawaniu ;)

to ile samochodow przejezdza przez Rajgrod??

Potrzebne światła na ul. Dwornej z Kopernika i Konstytucji 3 Maja i Wojska Polskiego

statystyka to statystyka;
nie filozuj :)(

Zburzyć całą sztybelnie tz plagę i zrobić gorą obwodnice

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.