środa, 27 października 2021

Szczuczyn

II Spotkanie - "Dzieci pijara Falkowskiego"

II Spotkanie -

W dniu 28 września w Centrum Muzealno–Warsztatowym w Szczuczynie odbyło się II spotkanie w ramach projektu „Dzieci pijara Falkowskiego” ph. „Pijarzy w Polsce i Szczuczynie” zorganizowane przez Bibliotekę – Centrum Kultury. Prelegentem spotkania był ojciec Wojciech Wojda SP: Rektor – przełożony wspólnoty pijarskiej w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Bolszewie Zakonu Szkół Pobożnych /Księży Pijarów/.   
W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej z Panią Jolantą Nerkowską oraz uczniowie klasy Va Szkoły Podstawowej w Szczuczynie pod opieką Pań – Beaty Kuczyńskiej i Sylwii Sulewskiej.  W trakcie spotkania została omówiona historia powstania i dzieje Zakonu Pijarów w Europie i Polsce. Zostały zaprezentowane miejsca lokacji i działalności zakonu na terenach danej i obecnej Rzeczypospolitej. Poruszano temat dokonań wybitnych przedstawicieli Zgromadzenia Zakonu Szkół Pobożnych.  


W organizacji spotkania uczestniczył koordynator projektu Andrzej Szabelski oraz Panie Anna Chmielewska współtwórczyni projektu i Barbara Paszkowska. 
 Kolejne spotkanie zaplanowano na dzień 5 października w siedzibie Centrum Muzealno-Warsztatowym. Gościem będzie Dyrektor Instytutu Głuchoniemych w Warszawie im. Jakuba Falkowskiego dr Tadeusz Adamiec. Tematem spotkania będzie „Historia i działalność Instytutu Głuchoniemych w Warszawie”.

 Andrzej Szabelski – BCK – koordynator projektu 

 


zdjęcia: Anna Chmielewska i Barbara Paszkowska   

Projekt dofinansowany przez fundację BKG w programie „Dzieci kapitana Nemo” - 2021     

 

poniedziałek, 25 października 2021

Akcja krwiodawstwa w Zespole Szkół w Niećkowie

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.