sobota, 4 grudnia 2021

Wiadomości

  • 15 komentarzy
  • 4290 wyświetleń

Akcja "Jesienią sadzimy drzewa" (foto)

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie dołączyli do akcji organizowanej z okazji obchodów 100-lecia działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. 30 października br. pod hasłem „100 drzew na 100 lat” dokonano nasadzeń na terenach zielonych w Grajewie. 

 

- Rok 2021 jest rokiem stulecia połączenia sił Ochotniczych Straży Pożarnych, które zawiązały Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W ramach obchodów jubileuszu, podobnie jak inne jednostki na terenie kraju, chcemy uczcić to wydarzenie w sposób pożyteczny dla wszystkich, w zgodzie z zasadą, że każda aktywność OSP służy bezpieczeństwu i dobru mieszkańców – mówi nam dh Tomasz Gardocki, Wiceprezes – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Grajewie.

 

Akcja spotkała się z dużym odzewem. Za szpadle chwycili m.in. przedstawiciele władz samorządowych, radni, strażacy zawodowi i ochotnicy, uczniowie ZS nr 2 oraz mieszkańcy. Blisko 300 sadzonek  dębu, modrzewia, świerku, buku, lipy i brzozy przekazanych przez Nadleśnictwo Rajgród i Suwałki posadzono w Parku Solidarności, Parku Wolności, Parku przy ul. Wojska Polskiego, przy ul. Sportowej, ul. Ekologicznej oraz w pobliżu Grajewskiej Izby Historycznej i Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka. 

 

- W tym roku przypada także trzydziestolecie powstania Państwowej Straży Pożarnej. Z tej okazji 30 drzewek zostanie zasadzonych również na terenie Komendy Powiatowej PSP w Grajewie – dodaje dh Tomasz Gardocki.

 

Drzewa to naturalny filtr powietrza, warstwa ochronna przed emisją zanieczyszczeń do atmosfery, żywe fabryki tlenu oraz zielone płuca, dlatego też ich sadzenie jest bardzo pożyteczne dla dobra środowiska naturalnego. Zrealizowana inicjatywa po raz kolejny potwierdza też udaną wzajemną współpracę OSP, władz samorządowych z Lasami Państwowymi.

fot. e-Grajewo.pl

 

Komentarze (15)

MOZE KTOS BY POSADZIL DRZEWA NA ULICY 11 LISTOPADA (ZA tzw ROWKIEM ) droga i chodniki zrobione lecz brakuje tam nasadzen

Adam...to może byś wziął i posadził..a nie dyrygować próbował

Po co wycieto w centrum miasta drzewa a kladzie sie beton. A drzewa sadzi sie poza miastem zeby znow byla okazja do ich wyciecia, w kolko Macieju. /

Ty ,, ktoś-u ", a może sie pochwalisz ile Ty zrobiłeś dla miasta lub dla Polski?. Ja zaproponowałem bo zauważyłem ze w tej części miasta przydało by się kilka nasadzeń. Z mila chęcią posadzę kilka drzewek jeszcze dla miasta

kurwa z waszą cenzurą wszystkiego się boicie, co to za portal zjebany co nie napioszesz rzeczowo to kurwa do kasacji,

Nie widać tych drzew, dobrze byłoby latem wziąc konewkę i pamiętać o mini drzewku i podlać przynajmniej raz w tygodniu, nie czekają na służby miejskie które odpowiadają za te sprawy.
Chętnie zobaczymy takie selfi z drzewkiem.
Ale dobre i to .

akcja fajna tylko czemu promują się *** i cały czar prysł

PYTAM SIĘ: czy w tym mieście jest jakiś OGÓLNY, PRZEMYŚLANY plan nasadzeń drzew, krzewów, kwiatów. To co się robi na ślepym jeziorku to pomsta do nieba. Sadzi sie drzewa jak popadnie. Dzisiaj OSP, jutro inni, pojutrze inni. Wszystko zrozumiałe ale róbmy to rozumnie. Dodatkowo, kto sadzi takie małe drzewka w reprezentacyjnych miejscach miasta. W Piszu, Ełku, Augustowie i innych satelitach, sadzą drzewa 1.60 - 2.20 metra./

Przepraszam a te drzewka za swoje kupili ?

"tasso"chyba z czołem masz coś nie tak

Najpierw sadzą ,a potem wytną , bo ptaszki im na głowy robią. Fajnie , że będą drzewa, ale nie wycinajmy tych , które maja kilkadziesiąt lat.

AGA Ty to się znasz. :D Wioskowy klimat dał znać o sobie. Nie masz pojęcia o niczym ale zabierasz głos......

tasoo ma coś pod czupryno nie tak

przy pierwszym koszeniu trawy 80% tych nasadzeń zostanie zniszczonych. mam nadzieję, że włodarze miasta zainwestują spore pieniądze w ochronę sadzonek tj. ich inwentaryzację, podlewanie, pielenie, opalikowanie, podwiązywanie i podcinanie. A co się dzieje z dębami pamięci posadzonymi kilka lat temu z taką pompą w zespole szkół im. 9 PSK?

no i jak zawsze cenzura e-grajewo działa

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.