wtorek, 26 października 2021

Kultura i rozrywka

Akcja demokracja w SP2 w Grajewie

Akcja demokracja w SP2 w Grajewie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Grajewie to miejsce, gdzie kładzie się duży nacisk na rozwój samorządności uczniowskiej, gdzie każdy członek społeczności szkolnej ma prawo głosu. Nic więc dziwnego, że jedną z dobrych praktyk stosowanych w szkole są wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.


W tym roku postanowiono nieco zmienić ich formułę, tak by każdy uczeń mógł oddać swój głos i przy okazji zgłębić zasady demokratycznych wyborów.
Ostatnie tygodnie to wytężony czas pracy dla kandydatów ubiegających się o funkcję przewodniczącego SU. Spotkania z dyrektor szkoły, kompletowanie list poparcia, wiece wyborcze - to tylko niektóre zadania, jakim musieli sprostać pretendenci.


Zwieńczeniem całej akcji był dzień 4 października 2021 r. kiedy to odbyły się wybory. W czasie całego dnia uczniowie oddawali głosy na swoich kandydatów, dając tym samym wyraz poparcia danej osoby
i pomysłów, które chce wprowadzić w życie w bieżącym roku szkolnym. Po podliczeniu głosów komisja wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki. Największą ich liczbę otrzymała Roxana Surawska z klasy 8d, która może cieszyć się oficjalnym tytułem przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.  Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się kolejno Maksymilian Jegliński z klasy 8d i Maja Moch z 6b.


Wszystkim należą się gratulacje.
Przy tej okazji warto również podkreślić, że uczniowie SP2 spełnili swój obywatelski obowiązek i licznie stawili się na głosowanie. Egzamin z demokracji został zdany na 5!

 

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.